Investigace.cz získala českou Novinářskou cenu 2022

Nadace OSF včera udělovala  již po třinácté novinářské ceny. Investigace.cz si ze dvou nominací odnesla jedno ocenění v kategorii audiovizuální žurnalistiky za „Nejlepší rozhovor, beseda nebo diskuze.“ 

Ocenění získal podcast ODPOSLECH, konkrétně rozhovor „Neděkuj, pamatuj“ s Pavlou Holcovou a Evou Kubániovou. Rozhovor byl vydán jako připomínka čtvrtého výročí vraždy Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Porota ocenila podání výstižného obrazu aktuálního Slovenska. Dále pak široký záběr a názorové spektrum, které příspěvek zahrnuje, a podnětné vstupy samotných autorů.
Společně s Lukášem Nechvátalem byla oceněna i Nikola Klepáčková, která na podcastu spolupracovala.
Oceněný podcast si můžete poslechnout tady: 

 

Investigace.cz byla nominována také na Novinářskou cenu veřejnosti za rok 2022 za kauzu Pandora Papers, která odhalila utajené offshorové schéma Ivany Tykač.

Přehled všech vítězných i nominovaných prací v letošním ročníku Novinářské ceny najdete na webových stránkách Nadace OSF.

Investigace.cz získala také Slovenskou Novinářskou cenu 2022

Vítězství si také v rámci Slovenské Novinářské ceny 2022 odnesl tým investigativních novinářů ve složení Karin Kőváry Sólymos z ICJK.sk, Julia Dauksza, Anna Gielewska a Anastasia Morozova z Frontstory.pl, Josef Šlerka z Investigace.cz v kategorii „Písemná žurnalistika – investigativní příspěvek“ za sérii článků k dezinformačnímu portálu NewsFront.

Články, které jsme v rámci této série vydali:
Všem oceněným gratulujeme.

Autor textu: Redakce
Autor úvodní fotografie: Archiv investigace.cz