V Itálii zatkli bosse neapolské Camorry, skrýval se 15 let

Italští karabiniéři zaznamenali výrazný úspěch v boji proti neapolské mafii Camorra. V úterý zatkli jednoho z jejích významných členů, Antonia Orlanda, který se před zákonem skrýval patnáct let.

Orlando byl šéfem mocného klanu Orlando–Nuvoletta–Polverino a byl považován za jednoho z nejnebezpečnějších členů italské mafie. Jeho klan se specializoval na pašování drog z Maroka do Španělska, praní špinavých peněz, nájemné vraždy a vydírání.

Fotografie Antonia Orlanda, přezdívaného Mazzolino, z 80. let.

Italští carabinieri vtrhli do bytu, který Orlandovi sloužil jako tajné útočiště, ve chvíli, kdy šedesátiletý mafioso pálil falešné dokumenty. Ty mu dosud umožňovaly měnit identitu podle potřeby. Policie tvrdí, že se chystal změnit svůj stávající úkryt za jiný.

Ten dosavadní byl luxusně vybaven – mimo jiné saunou, solárkem a běžícím pásem, který měl bosse udržovat v kondici. Pod lavicí v sauně byla skrýš, kterou však policií zaskočený Orlando nestihl využít. Byt se nacházel v městečku Mugnano, jen pár kilometrů od centra Neapole.

Právě malebná jihoitalská Neapol je mocenským centrem zločinecké organizace Camorra. Je poměrně častým jevem, že policií hledaní mafiáni se ukrývají nedaleko svého rodiště nebo v oblasti, ve které je jejich mafie pevně zakořeněná. Jen tak totiž mohou nadále uplatňovat svůj vliv. Policejní vyšetřovatelé ostatně našli v mobilním telefonu Orlanda textové zprávy, jejichž prostřednictvím uděloval příkazy svým podřízeným.

Šedesátiletému mafiánovi podle slov tamního ministra vnitra Mattea Salviniho „skončily dobré časy“. Část policejního zásahu je možné zhlédnout zde.

Autoři: OCCRP, Jakub Šimák

Tento text vznikl díky finanční podpoře čtenářů, jako jste vy. Přidejte se do klubu Sester a bratrů v triku.