Sergej Kravcov je od roku 2020 ruským ministrem školství. Za jeho šéfování ve Federální službě pro dohled ve vzdělávání a vědě byla uzavřena řada soukromých vysokých škol, které vyznávaly liberální hodnoty, včetně známé Evropské univerzity v Petrohradě. Později byl Putinem povýšen na současnou pozici ministra školství.

Právě pod jeho vedením se na ruských základních a středních školách začal vyučovat nový předmět „Hovory o důležitém“, kde se má ruským školákům vysvětlit, co je to vlastenectví, ale také odpovědět na otázky dětí ohledně cílů válčení s Ukrajinou a takzvaným kolektivním Západem.

V roce 2010 si tento politik nechal změnit příjmení z otcova „Braun“ na matčino „Kravcov“. Rodině Braunových patří rozsahlá nemovitost v Karlových Varech. Většina je napsaná na Kravcovova otce Sergeje Brauna, jeho matku Allu Kravcovu a bratra Jurije Brauna. V roce 2006 v Česku Braunovi založili firmu ULTRA computers se sídlem v Karlových Varech. Jako předmět podnikání měla v obchodním rejstříku uvedeno „pronájem nemovitostí“, v roce 2020 však činnost ukončila.

V roce 2015 si manželé Kravcovovi dle zdrojů Hospodářských novin koupili za milion korun chatu v Bečově nad Teplou a 1 500 čtverečních metrů pozemků, jež leží v chráněné krajinné oblasti Slavkovský les.

Kravcovův otec Sergej Braun je významný sovětský inženýr, pracoval na programu stavby raketoplánu Eněrgija-Buran neboli sovětské odpovědi na americký kosmický program Space Shuttle. Šlo o nejrozsáhlejší a nejdražší program sovětské kosmonautiky.

Aktuální informace o zařazení osoby na mezinárodní sankční seznamy a do databází politicky exponovaných osob najdete zde.

Autorka textu: Kristina Vejnbender
Zdroj úvodní fotografie: government.ru

Medailonek vznikl v rámci projektu KremRule, jehož cílem je zpřehlednit a katalogizovat majetky ruských oligarchů a klíčových spolupracovníků prezidenta Vladimira Putina v Česku. Jde o lidi, kteří z velké části drží Putina při moci, slouží jako prostředníci pro jeho soukromé investice nebo drží strategické pozice v silových složkách a tajných službách. Pokud se chcete podílet na dalším mapování majetku ruských oligarchů v Čechách, podpořte nás. Jakákoliv částka nám velmi pomůže. Děkujeme.