Novináři, geekové, vývojáři, pozor! Přijďte na první český Hacks/Hackers

Adam Javůrek

Už za týden, ve čtvrtek 10. dubna, se uskuteční první české setkání novinářů a technologických hračičků pod názvem Hacks/Hackers! (Přihlašte se na MeetUp, vstup zdarma.)

Novináři, nenechte se vystrašit názvem, nejedná se o žádnou čirou geekovinu: hacks je slangový výraz pro žurnalisty (původně hanlivý: něco jako šmok v češtině) a akce má spojit dohromady dva původně dost odlišné světy: média a technologie. Vlastně se divím, že na téma programátoři v redakci nevznikl ještě žádný sitcom.

Hacks/Hackers je mezinárodní novinářská komunita, která má dnes již desítky místních poboček a tisíce jednotlivých členů na čtyřech kontinentech. Jejím posláním je vytvořit síť novinářů a technologických inovátorů, kteří budou přetvářet budoucnost médií a informací. Více informací o komunitě Hacks/Hackers naleznete na hackshackers.com.

Co čekat od prvního setkání v Česku? Premiérový meeting bude trochu oťukávací. Chceme se potkat s lidmi s podobnými zájmy a pobavit se o tom, co by od dalších večerů očekávali, o čem by rádi mluvili nebo slyšeli. Program ale samozřejmě bude: popovídáme si s Filipem Rožánkem o jeho projektu srpen1968, Pavla Holcová bude mluvit o vizualizacích, Francesco Occhipinti ukáže, co vše lze vytvořit s d3 a dataři z IHNED.cz popovídají o tom, co používají, na co naráží a jak funguje či nefunguje spolupráce s redakcí.

Pokud chcete být u již předem legendárního prvního setkání Hacks/Hackers Prague, tak doražte 10. dubna v 18 hodin na Prague College (Polská 10, Praha 2, vchod za rohem). Organizují přátelé ze Sourcefabric, já přicmrndávám. Přihlašte se na MeetUp, sdílejte, pozvěte kolegy.

Napište nám váš názor

Váš email nebude zveřejněný