Home Podcasty

Podcasty

Nestíháte číst naše kauzy? Jste spíš fanoušci podcastů? Tak to jste tu správně! Pusťte si náš ODPOSLECH | investigace.cz a ponořte se s námi do světa zločinců a nelegálních aktivit, nebo se zaposlouchejte do našeho datového podcastu Data Boutique | investigace.cz o datech, datařích, zajímavých projektech a datových vhledech. Kromě Spotify nás najdete také na Apple PodcastsPocket Casts a Google Podcasts. Na nové epizody se můžete těšit každý týden.

Podcasty vznikají za podpory Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky.


Data Boutique: O prezidentských volbách a datech II.

„Petr Pavel vede podle průzkumů o 16 procentních bodů. V Evropě se ještě nestalo, aby takový náskok stáhl volební protivník za měsíc, natož za týden,“ tvrdí Michal Sirový. Česká republika stojí před druhým kolem prezidentských voleb, které proběhne již tento víkend. O tom, jak dopadlo první kolo a co nás čeká v kole následujícím, společně hovoří v mimořádné podcastové sérií Josef Šlerka s politoložkou z Masarykovy univerzity Lenkou Hrbkovou, novinářem Davidem Klimešem, volebním sázkařem Michalem Sirovým a sociologem Danielem Prokopem.


Data Boutique: O prezidentských volbách a datech I.

Českou republikou rezonuje nadcházející volba nové hlavy státu. Tématem se zabývá i Josef Šlerka ve své mimořádné podcastové sérii. S politoložkou Lenkou Hrbkovou z Masarykovy univerzity, novinářem Davidem Klimešem, volebním sázkařem Michalem Sirovým a sociologem Danielem Prokopem z výzkumné organizace PAQ Research, hovořili například o nových okolnostech nadcházející volby a dynamice, kterou vytvářejí tři vedoucí kandidáti.


#101 Kšefty se smetím

Německé firmy dovážejí do Česka nelegální odpad a vydělávají na tom miliony. Nahrává jim k tomu nedostatečná kontrola i mírné tresty v případě porušení českých zákonů. Výdaje za ekologickou likvidaci takového odpadu pak zaplatí buď čeští daňoví poplatníci, nebo lidé, kteří se domnívají, že kupují normální zeminu. O jak velký problém v Česku jde? Co je záhadný GEM 5000, který jedni vydávají za běžný zásypový materiál, zatímco ve skutečnosti jde spíše o barvitou přehlídku různých druhů smetí? A kde jsou mezery v systému kontroly dováženého odpadu, kvůli nimž se problém s nelegálním odpadem jen těžko řeší?

Rozhovor s reportérkou investigace.cz Zuzanou Šotovou. Dostupný na všech podcastových platformách.


#100 Sto Odposlechů, 10 let investigace.cz, 1 Pavla Holcová

Milí čtenáři, je mi ctí vás přivítat u jubilejního stého dílu Odposlechu, podcastu investigace.cz. Tento díl také vychází těsně před výročím samotné investigace.cz. V roce 2023 totiž oslavíme 10 let od našeho založení. Osazenstvo redakce, úroveň novinařiny i obsah se v průběhu let nevyhnutelně měnily. Lidé přicházeli a zase odcházeli, kvalita práce pochopitelně neustále rostla stejně jako tematické zaměření nebo počet nasbíraných ocenění. Jedna věc se ale přeci jenom od založení investigace.cz nezměnila – Pavla Holcová. Kde investigace.cz vznikla? Čím si za 10 let své existence prošla? A kde ji její zakladatelka vidí za dalších 10 let?

Rozhovor se zakladatelkou a ředitelkou investigace.cz Pavlou Holcovou. Dostupný na všech podcastových platformách.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21