Vezměte si to na triko. Podpořte nás!

Jsme investigace.cz. Už od roku 2013 přinášíme do českého prostoru původní investigativní kauzy o přeshraničním organizovaném zločinu, mafii, praní peněz, korupci a souvisejících tématech (Panama Papers, za kterou jsme spolu s mezinárodními týmem získali Pulitzerovu cenu, FinCEN Files, Ázerbájdžánský laundromat, Grupo America, Ruská pračka Troika aj.). Mnohdy i měsíce pracujeme na spletitých kauzách a odhalujeme případy finanční kriminality a jejich dopad na politiku a ekonomiku Česka i dalších zemí. Jako jediní z České republiky jsme součástí mezinárodních sítí investigativních novinářů (Organised Crime and Corruption Reporting Project a International Consortium of Investigative Journalists), díky nimž dokážeme rozkrývat kauzy s nadnárodním přesahem. Snažíme se nacházet tam, kde právní stát selže. Bez podpory veřejnosti to ale nedáme.

Spouštíme proto limitovanou předvánoční edici triček na podporu nezávislé investigativní žurnalistiky! Vybrali jsme 5 nejoblíbenějších grafik od naší skvělé grafičky Lenky Matouškové (které máte podle všeho rádi) a nabízíme je jako odměnu za podporu. Grafiky si můžete vybrat na bílých, černých a šedých tričkách z organické bavlny vyrobené belgickou etickou značkou Stanley/Stella. Kromě toho jsme je pro vás připravili také jako obrázky na tvrdém matném papíře, které budete moci vystavit na obdiv kdekoliv budete chtít.

Tričko i grafiku získáte za váš dar, který nám pošlete skrz Darujme.cz či přímo na účet. Nejenže k němu získáte certifikát o podpoře nezávislých novinářů (skvělý Vánoční dárek 🎁 , no ne?), ale budete si moci také dar následně odečíst z daní, jelikož vám zašleme potvrzení o daru.

Triček a grafik nabízíme pouze limitovaný počet kusů! Proto neotálejte – více jich mít nebudeme. Chceme, abyste se cítili unikátní tak, jako jsou unikátní naše grafiky. Kterých 5 grafik nabízíme a k jakým kauzám se váží? Dozvíte se o pár řádků níž!

 

 

Platbu nám také můžete zaslat na účet. Do zprávy pro příjemce, prosím, napište váš email a my vás kontaktujeme kvůli adrese a specifikaci odměny za váš dar.

Kokain nevezu

Jste fanoušky Narcos, ale řešení problémů stylem plata o plomo je už moc silná káva? Jediné bílé prášky, co jste za svůj život viděli, jsou mouka, cukr a paralen? Pokud ano, tato grafika je jako šitá na míru přímo pro vás!

Grafika vznikla ke kauze Grupo America, ve které jsme během 5 let práce zmapovali a popsali fungování mezinárodního drogového kartelu. Vyobrazený kokainový „Lyžař“ je Zoran Jakšić, dvojka na pomyslném mocenském žebříčku kartelu, kterého Pavla Holcová navštívila ve vězení. Naše redakce se dlouhodobě věnuje odhalování mafií, drogových kartelů a organizovaného zločinu napojeného na Česko. Zvolením této grafiky podpoříte témata, jako jsou tahle.

Pro přiblížení grafiky klikněte na fotku. Jak to tak už bývá, fotka malinko zkresluje, proto si originální grafiku můžete prohlédnout zde.

Peníze neperu

Jsou vaše peníze svým původem čistší než slovo Boží? Nejšpinavější věc, kterou jste svém životě vyprali, jsou ponožky po náročném víkendu? Pokud ano, tato grafika je maximálně vhodná pro vás!

Grafika vznikla k článku, který poukazoval na problém, kterému se naše redakce dlouhodobě věnuje – Česko se stává evropským rájem pro praní špinavých peněz. Snažíme se špinavé peníze v českém finančním systému odhalovat, věnujeme se také daňovým rájům a bílým koním. Spolupracujeme s novináři po celém světě, proto se nám již spousta laundromatů, neboli praček na peníze, podařila odhalit. Připadá vám téma praní peněz důležité? Zvolte si tuto grafiku.

Pro přiblížení grafiky klikněte na fotku. Jak to tak už bývá, fotka malinko zkresluje, proto si originální grafiku můžete prohlédnout zde.

Oponenty neumlčuji

Patříte k těm, co své oponenty neumlčují? Možná vás moc nezajímá názor manžela sestřenice vašeho kamaráda, který je samozvaným imunologem a politologem, ale stejně ho necháte chvíli mluvit, protože si myslíte, že o tom je demokracie? Pokud jste si odpověděli ano, pak je tahle grafika vhodná přímo pro vás. 

Grafika vznikla ke kauze, ve které jsme zmapovali chaotické nakupování zdravotnických pomůcek vládou během první vlny pandemie koronaviru. Na obrázku je premiér Andrej Babiš, co nasazuje muži roušku. Kauzám kolem Andreje Babiše a české vlády se naše redakce také věnuje. Připadají vám tato témata důležitá? Vezměte si Babiše na triko.

Pro přiblížení grafiky klikněte na fotku. Jak to tak už bývá, fotka malinko zkresluje, proto si originální grafiku můžete prohlédnout zde.

Média nevlastním

Neplánujete v dohledné době kupovat média? Doma sice máte televizi, v autě cestou do práce si pustíte rádio a občas (i když to neradi přiznáváte) si koupíte nedělní bulvár, jejich obsah se ale nijak nesnažíte manipulovat? Pak si můžete s čistým svědomím zvolit tuto grafiku!

Grafika vznikla k sérii článků o státních reklamách. Poukazovali jsme na to, jak je problematické vládní sponzorování loajálních médií tak, jak se tomu děje například v Polsku a Maďarsku a jakým českým médiím plynou peníze z českých ministerstev. Na obrázku je předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost Jarosław Kaczyński s maďarským premiérem Viktorem Orbánem a mediální motýle. Svobodě médií a vládní propagandě se naše redakce dlouhodobě věnuje. Rezonuje u vás tohle téma? Výběrem této grafiky podpoříte podobná témata.

Pro přiblížení grafiky klikněte na fotku. Jak to tak už bývá, fotka malinko zkresluje, proto si originální grafiku můžete prohlédnout zde.

Zbraně neprodávám

Nepatří mezi vaše živobytí prodávání zbraní do zemí, na které je uvaleno zbrojní embargo? Koupili jste sice do kuchyně nedávno pár pěkně ostrých nožů, se kterými ale ohrožujete maximálně pár rajčat a ne Náhorní Karabach? Pak je tato grafika správná volba pro vás! 

Grafika vznikla ke kauze, ve které jsme odhalili, že české firmy dováží do Ázerbájdžánu zbraně, ačkoliv je na zemi uvaleno embargo, a že o tom vědí i česká ministerstva. Na obrázku je raketa vystřelená z kouřového květáku. Nelegálním obchodům se zbraněmi, a to nejen s Ázerbájdžánem, se naše redakce dlouhodobě věnuje. Výběrem této grafiky podpoříte podobná témata.

Pro přiblížení grafiky klikněte na fotku. Jak to tak už bývá, fotka malinko zkresluje, proto si originální grafiku můžete prohlédnout zde.

Grafiku si můžete dát na bílé (na tom grafiky vypadají úplně nejvíc fantasticky), šedé či černé triko. Trička jsou z biobavlny vyrobené belgickou etickou značkou Stanley/Stella. Velikost, druh grafiky a barvu si pak zvolíte při zadávání daru skrze Darujme.cz.

Minimální výše daru za triko je 800 Kč.

  • 400 Kč z částky jsou náklady na výrobu trika, certifikátu, poštovné a balné, aby se triko dostalo bezpečně k vám domů.
  • Zbývajících 400 Kč (či více, pokud nás budete chtít podpořit větším obnosem) půjde na podporu investigativních novinářů z investigace.cz

Grafiku si můžete koupit také jako obrázek. Obrázek je zhruba ve formátu DL (je tedy velký zhruba jako větší pohlednice) tištěný na tvrdý matný papír. Druh grafiky si zvolíte při zadávání daru skrze Darujme.cz.

Minimální výše daru za tištěnou grafiku je 300 Kč.

  • 100 Kč jsou náklady na tisk, certifikát, poštovné a balné, aby se grafika dostala bezpečně k vám domů.
  • Zbývajících 200 Kč (či více, pokud se vám naše práce líbí a budete nás chtít podpořit větší částkou) půjde na podporu investigativních novinářů z investigace.cz.

Nejčastější dotazy a praktické informace:

Trika i grafiky budeme hromadně rozesílat po jejich výrobě v 2. či 3. týdnu v prosinci. Nebojte, dá-li Bůh a Česká pošta, do Vánoc by vám měla přijít – uděláme pro to maximum.

 

Minimální výše daru za triko je 800 Kč.

  • 400 Kč z darované částky jsou náklady na výrobu trika, poštovné a balné, aby se triko dostalo bezpečně k vám domů.
  • Zbývajících 400 Kč (či více, když budou ty Vánoce…) půjde na podporu investigativních novinářů z investigace.cz

Minimální výše daru na obrázek je 300 Kč.

  • 100 Kč jsou náklady na tisk, poštovné a balné, aby se grafika dostala bezpečně k vám domů.
  • Zbývajících 200 Kč (či více, maximální výši daru jsme nenastavovali) půjde na podporu investigativních novinářů z investigace.cz.

Trika i tištěné grafiky budou zabaleny v kartonovém obalu spolu s darovacím certifikátem o podpoře investigativních novinářů. Balíčky budeme posílat přes Českou poštu.

Darovat můžete jednak skrz platformu Darujme.cz, kde máme na trika a grafiky vytvořený speciální projekt.

Dar nám však můžete zaslat také na účet, kde nám prosím zanechejte email, abychom vás mohli kontaktovat kvůli adrese a specifikaci odměny.

Potvrzení o daru automaticky hromadně rozesíláme začátkem nového roku za dary z roku předchozího – tedy standardně jej obdržíte během ledna 2021. Pokud si ho budete přát obdržet dříve, není problém – kontaktujte nás prosím na chcivic@investigace.cz a my vám ho obratem vystavíme.

Pánská trika mají následující rozměry:

šířka x výška x rukáv

XS 46x66x19,5
S 49x69x20,5
M 52x72x21,5
L 55x74x22,5
XL 58x76x22,5
2XL 61x78x23,5
3XL 64x80x24,5
Dámská trika mají následující rozměry:
šířka x výška x rukáv
XS 42x62x16
S 44,5x64x16
M 47,5x66x17
L 50,5x68x17
XL 53,5x69x18
2XL 56,5x69x18

Za prostory k focení děkujeme majitelům lodi Altenburg. Bylo tam nádherně!