Home Podcasty

Podcasty

#60 SPECIÁL: (P)O volbách a datech, díl 4.

Datový novinář Josef Šlerka, komentátor David Klimeš, volební sázkař Michal Sirový a sociolog Daniel Prokop se setkávají u závěrečného dílu speciálu, aby prodiskutovali volební výsledek z pohledu dat. Proč volby dopadly tak, jak dopadly? O čem letošní výsledek vypovídá? A co můžeme čekat v následujících volbách?

Čtvrtý a poslední díl ze série O volbách a datech.

 


#59 Pandora Papers 3: Z terénu – rozhovor se Zuzanou Šotovou a Lukášem Nechvátalem

Britské panenské ostrovy, Francie, Monako. Do těchto zemí zamířili reportéři investigace.cz v létě, aby pracovali v terénu na kauze #PandoraPapers. Co tam jeli dělat? Jak v terénu postupovali? A co všechno zjistili? Rozhovor se Zuzanou Šotovou a Lukášem Nechvátalem.


#58 Pandora Papers 2: Ve světě

V neděli 3.10. světem doslova otřásla kauza Pandora Papers. Od dob Panama Papers největší novinářský projekt světa opět ukázal, jak světoví vládci, politici, podnikatelé, ale také celebrity využívají, anebo zneužívají daňové ráje a výhody a tajemství, které poskytují, ke svému prospěchu. Kolem vydání projektu se tak celkem pochopitelně vyrojila spousta spekulací a nepravd.

V tomto díle vám stručně vysvětlíme základní fakta a informace o projektu, a zároveň také převyprávíme ty největší a nejzajímavější světové příběhy – zavítáme tak společně do Ázerbájdžánu, Anglie, na Ukrajinu, nebo do Ruska.


#57 Pandora Papers 1: O projektu – rozhovor s Pavlou Holcovou a Zuzanou Šotovou

Projekt #PandoraPapers, nebo také Panama Papers stereoidech. Redakce investigace.cz spolu s dalšími vybranými světovými médii několik měsíců analyzovala téměř 12 milionů uniklých dokumentů, ze kterých vyplývá, jak mocní a bohatí, zločinci i politici, využívají offshorové společnosti a netransparentní jurisdikce kvůli nabízené anonymitě i daňové optimalizaci. Globální kauza Pandora Papers, kterou koordinovaně vydalo v neděli 3. října okolo 150 médií, je tentokrát obzvláště blízko České republice a Čechům. Jedním z hlavních aktérů kauzy je totiž současný český premiér Andrej Babiš.

O projektu, na kterém pracovalo přes 600 novinářů z více než stovky zemí světa, a zjištěních nejen redakce investigace.cz, si povídáme Pavlou Holcovou a Zuzanou Šotovou. 

 


#56 SPECIÁL: O volbách a datech, díl 3.

Datový novinář Josef Šlerka, politoložka Lenka Hrbková, komentátor David Klimeš, volební sázkař Michal Sirový a sociolog Daniel Prokop diskutují o volbách a datech. V dnešním, třetím díle, diskutují o tom, co volby může či nemůže rozhodnout a co je nakonec rozhoduje. Věnují se strategickým rozhodnutím, která přicházela na začátku kampaní, a dostanou se i k finálním předvolebním debatám neboli k tomu, zda mají na konečný výsledek nějaký zásadní vliv.

Třetí díl ze série O volbách a datech.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18