Home Podcasty

Podcasty


#65 Rok 2021 očima Pavly Holcové – rozhovor

Rok 2021 se blíží ke konci a všichni v tuto dobu máme obvykle tendenci hodnotit, co nám letošek dal a co nám vzal. Po vzoru minulého roku jsme se tak opět rozhodli natočit s Pavlou Holcovou díl, kde rok 2021 v investigaci zhodnotíme a možná trochu nastíníme, co plánujeme na ten příští. 

Rozhovor s Pavlou Holcovou, moderuje Nikola.


#64 SPECIÁL: Zdražení energie, aneb chudí budou ještě chudší

Po sérii datových podcastů k volbám do Poslanecké sněmovny jsme se rozhodli v nich pokračovat, byť už ne s volební tematikou. Nové díly datových podcastů budou vycházet zhruba jednou měsíčně a budou se věnovat aktuálním tématům. V dnešní části se Josef Šlerka spolu se sociologem Danem Prokopem zabývají problematikou zdražování energií a otázkou, jak se tento jev promítne v životě českých domácnostech.


#63 Pandora Papers: Další česká jména – rozhovor

Z dokumentů Pandora Papers ve čtvrtek 25. listopadu vyplula další česká jména. Jedná se o teplického expolitika Petra Bendu, lobbistu ivo Rittiga a bývalého šéfa pražského dopravního podniku Martina Dvořáka. V jakém kontextu se tam objevili a jak probíhá práce na projektu Pandora Papers si budeme povídat s Pavlou Holcovou.


#62 Praní peněz, offshore a tak vůbec, díl 2.

Jak efektivně vyprat peníze už víme. Co ale zatím ještě pořád neznáme, jsou důvody, proč by nás to vlastně mělo zajímat. Co na tom, že si třeba oligarchové ze zemí bývalého Sovětského svazu posílají přes skořápkové offshore společnosti miliardy na bankovní účty ve Švýcarsku, za které si následně kupují nemovitosti třeba v Londýně? Ovlivňuje to nějak nás, Čechy? A dá se s tím vůbec něco dělat?

Dvoudílná série, která posluchačům osvětlí, jak funguje praní peněz a svět offshorů a jak to dopadá na život každého z nás.


#61 Praní peněz, offshore a tak vůbec, díl 1.

Slyšeli jste už, že Česko se stává evropským centrem na praní peněz? Díky slabinám v systému proti praní peněz a nedostatečnému dohledu hraje v posledních několika letech Česká republika jedny z prvních houslí. Posledních několik let také narůstá objem peněz ze zahraničí na českých účtech a přibývá varování mezinárodních organizací. A všichni tak nějak tušíme, že je praní peněz špatně. Jenže… co to vlastně přesně je?

Dvoudílná série, která posluchačům osvětlí, jak funguje praní peněz a svět offshorů a jak to dopadá na život každého z nás. 

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18