Home Podcasty

Podcasty

#10 Grupo America 2: Dobře strávený čas

„Neboj, nezabiju tě…,“ ozve se ze tmy. „Pojď, dáme si kafe. Už tě někdy někdo pozval na kafe ve vězení?“

Honosné samotky s televizí i filozofickou literaturou nebo neustále zkracované tresty a útěky z vězení. Ani dopadení ještě neznamená spravedlnost pro mafiánský kartel Grupo America. Pokračování příběhu, který se začal psát roku 1970.

Druhý díl ze série Grupo America.


#9 Grupo America 1: Radiografie jednoho kartelu

“Grupo America je pravděpodobně jedna z nejmíň známých, ale přitom co se týče objemu kokainu dovezeného do Evropy jedna z největších organizovaných zločineckých skupin na světě,” říká Pavla Holcová.

Kartel, který má na svědomí tuny kokainu, atentáty i vraždu motorovou pilou. Co je na Grupu America unikátního? Jak vůbec vznikl? A jak to, že byl po desítky let takřka nedotknutelný? Poslechněte si příběh, který se začal psát roku 1970.

První díl ze série Grupo America.


#8 Rozsudek v případu vraždy Jána Kuciaka – rozhovor

Ve čtvrtek 3.9. padl rozsudek v jednom z nejsledovanějších procesů v historii Slovenska. U Specializovaného trestního soudu v Pezinku se projednávala vražda Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Redakce investigace.cz proces sledovala od začátku a informovala o tom, co se u soudu děje.

Tento podcast natáčíme pár hodin po vyhlášení rozsudku, na otázky odpovídá Pavla Holcová. Rozhovor je poprvé veden skrze telefon, tak omluvte případné technické nedostatky.


#7 Impérium AB – rozhovor

Střet zájmů Andreje Babiše leží na stole již několik let. Je veřejným zájmem, aby bylo dobře viditelné, jaké má premiér obchodní vazby a zájmy, které by mohly ovlivňovat výkon jeho veřejné funkce. Právě proto vznikl projekt Impérium AB. Jedná se o databázi, která mapuje společnosti patřící premiéru Andreji Babišovi v České republice i v zahraničí spolu s údaji o čerpaných dotacích a osobách figurujících v těchto firmách.

Poslechněte si rozhovor s iniciátory projektu, novinářkou z investigace.cz Pavlou Holcovou a vedoucím Studií nových médií Josefem Šlerkou.


#6 Pytlačení mrtvých tygrů, v hlavní roli Česko – rozhovor

Kauza Ludvíka Berouska před dvěma lety šokovala svět. Celníci spolu s inspektory životního prostředí zjistili a zdokumentovali skupinu lidí, kteří chovali, prodávali, zabíjeli a vařili zdravé tygry na výrobu tradiční čínské medicíny. Až na pár zasvěcených nikdo netušil, že v Česku existují tygří jatka. Odsouzením Berouska se však nelegální obchod s tygry nezastavil. Podobné případy obchodování s chráněnými zvířaty se dějí dál, a to po celé Evropě.

Rozhovor se zakladatelkou investigace.cz Pavlou Holcovou, která na kauze týkající se nelegálního obchodování s tygry aktuálně pracuje.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19