Home Podcasty

Podcasty

#25 Rok 2020 očima Pavly Holcové – rozhovor

Je tu rok 2021 a ten s sebou přináší nové výzvy. Ještě než se ale naplno vrhneme na boj s organizovaným zločinem novém roce, rádi bychom se společně zamysleli nad rokem minulým, nad úspěchy a výzvami, kterým redakce investigace.cz čelila. No a kdo jiný je na tuhle reflexi vhodnější šéfredaktorka investigace.cz Pavla Holcová.

Jak koronavirus ovlivnil práci investigativních novinářů? Jakým výzvám jsme čelili? A co nás čeká v roce novém?


#24 Ptejte se investigace.cz

Tento podcast je trochu jiný, než všechny ostatní. V horkém křesle našeho studia se postupně střídají redaktoři investigace.cz a odpovídají na vaše otázky. Zajímá vás, co je jejich motivace, jakého největšího mafiána potkali, nebo jak se budou některé kauzy vyvíjet?

Pusťte si nový díl ODPOSLECHU.


#23 Vánoční koleda investigace.cz

“Dneska je tvůj šťastný den, synku, mám tu na jednoho našeho specialistu přímou linku. Ten ti velmi jednoduše vysvětlí, v čem tkví to opravdový štěstí tvý. Teď nalaď se na správný kurz, máme na výběr víc bitcoinových burz.“

Vánoční speciál v podání investigace.cz vypráví příběh Jáchyma, který v zápalu nakupování vánočních dárků zapomněl, že na internetu je třeba být neustále v pozoru. Jak jeho příběh dopadne se dozvíte záhy, ale co ostatní příběhy? To záleží na nás všech.


#22 Nad Tatrou sa blýska – rozhovor

Slovensko zažívá bouřlivý rok. Elitní policejní útvar NAKA si letos již několikrát přišel pro prominenty z oblasti soudnictví, vrcholných rad policie i byznysu. Samotné názvy policejních akcí jednoduše vystihly stav, ve kterém se slovenský státní aparát ocitl. Zkorumpované soudce postihly bouře a vichřice. Na policejní funkcionáře dolehly boží mlýny a očistec. Ve slovenském příběhu nechyběl ani Jidáš a Gorila.

Rozhovor s redaktorkou Evou Kubániovou, která za naši redakci slovenské události bedlivě sleduje. Slovenské události chronologicky a v kontextu.


#21 Testovací válka – rozhovor

Když se na pandemii koronaviru podíváme optikou peněz a příležitostí, jak je vydělat, dá se říci: Jarní vlna covid–19 se točila kolem roušek a respirátorů, podzimní vlna probíhá ve znamení vakcín a testů. V Česku vzplál boj o to, zda máme zůstat u PCR testů a nebo se masivně vrhnout na antigenní testování.

Rozhovor s novinářkou Hanou Čápovou, která se tematice testování na koronavirus věnuje.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18