Home Partneři Vánoční limitovaná edice 2021

Vánoční limitovaná edice 2021

 

Jsme investigace.cz. Přinášíme převážně původní investigativní a datovou žurnalistiku. Specializujeme se na nadnárodní kauzy týkající se organizovaného zločinu, praní peněz, korupce, mafie, nebo třeba obchodů se zbraněmi a drogami. Odhalujeme české aktéry globálních kauz a vysvětlujeme, proč Česko významně figuruje v globálním financování organizovaného zločinu.

Organizovaný zločin je všude kolem nás. I tam, kde ho ostatní nevidí. Nebo nechtějí vidět. A od toho jsme tu my. Naše kauzy rezonují celým světem a mají reálný dopad. Panama Papers, FinCEN Files, Ázerbájdžánský laundromat, Grupo America, Ruská pračka Troika či nejnovější kauza Pandora Papers.

Bez podpory veřejnosti to ale nedáme. Bez vás to nedáme. Kupte si tričko či ponožky z naší limitované předvánoční edice 2021 a podpořte naši práci. Podpořte nezávislou investigativní žurnalistiku. Ukažte, že vám to není jedno.

Tričko i ponožky získáte jako odměnu za váš dar, který nám pošlete přes Darujme.cz či přímo na účet. Minimální výše daru za triko je 500 Kč, za ponožky 200 Kč. Můžete tak udělat radost sobě, či svým blízkým a darovat smysluplnou věc, navíc z udržitelných a etických materiálů.

 

Jedná se o LIMITOVANOU EDICI, proto neotálejte, aby na vás vaše velikost, či oblíbený nápis, zbyl. Aktuálně již nenabízíme následující velikosti:

Peníze neperu: pánské S, pánské M, pánské L, pánské 3XL, dámské 2XL
Kokain nevezu: pánské S, pánské M, pánské L, pánské XL, pánské 2XL
Tygry nevařím: pánské S, pánské L, dámské S, dámské M, dámské XL

 

Kokain nevezu

V Česku a na Slovensku působí největší světové drogové kartely. Nenápadně, v tichosti tu provozují svůj byznys. Moc se o tom nemluví, moc se o tom nepíše. My se však odhalování drogových kartelů a mafie věnujeme. Protože nám to jednoduše není jedno.

Oblečte si triko s nápisem Kokain nevezu a staňte se rebelem silnic a dálnic. Ukažte, že vám to není jedno.

K triku obdržíte tento darovací certifikát protidrogové jednotky.

 

Peníze neperu

Na světě se ročně vypere okolo 2-5 % světového HDP. Česká republika má v globálních pračkách na peníze významnou roli a objevuje se téměř v každé globální kauze týkající se praní peněz. A proto se odhalování těchto praček věnujeme.

Oblečte si naše triko s nápisem Peníze neperu a udělejte z obyčejné návštěvy vaší banky nevšední zážitek. Ukažte, že vám to není jedno.

K triku obdržíte tento darovací certifikát poctivého finančníka.

 

Tygry nevařím

Do České republiky se sváží mrtví tygři z celé střední Evropy, aby se tu z nich ve vietnamských komunitách vařily produkty na čínskou medicínu. My se odhalování takovýchto obchodů věnujeme. Protože nám to není jedno.

Oblečte si naše triko s nápisem Tygry nevařím a prolamujte ledy v každé začínající konverzaci. Ukažte, že vám to není jedno.

K triku obdržíte tento darovací certifikát slušného kuchaře.

 

Pořiďte si na zimu kvalitní žurnalistiku a nohy v teple!

I vaše babička vám určitě nejednou řekla, že je třeba mít nohy v teple! Proto jsme nabídku svršků rozšířili o historicky první investigativní ponožky. Ponožky nabízíme ve dvou velikostech, „dámská“ – 36-40 a „pánská“ – 41-46 a ve dvou střizích – klasické a kotníkové (pro rebely, kteří se rozhodnou babičku neposlechnout).

Jelikož se však bohužel nejspíše nestihnou vyrobit do Vánoc, místo nich obdržíte dárkový Poukaz na nohy v teple, který můžete darovat pod stromeček. Investigativní ponožky symbolizující podporu novinářů z investigace.cz vám poté dorazí začátkem ledna.

limitované vánoční edice

Vyrobeno šetrně k přírodě, kvalitně a udržitelně, v Česku

Trička jsou vyrobena ze 100% organické bavlny belgickou etickou značkou Stanley/Stella. Splňují nejvyšší standardy, včetně certifikace GOTS. Potisknuta jsou v Česku firmou T-SHIRTS 4U s.r.o.

Ponožky jsou vyrobeny v Česku udržitelnou firmou we are ferdinand. Složení ponožek je 80 % bavlna, 15 % polyamid, 5 % elastan.

Platbu nám také můžete zaslat na účet. Do zprávy pro příjemce, prosím, napište váš email a my vás kontaktujeme kvůli adrese a specifikaci odměny za váš dar. Pokud budete chtít odměnu zaslat poštou, prosím, navyšte dar o náklady na poštovné a balné, což je 70 Kč. 

 

Nejčastější dotazy a praktické informace:

Minimální výše daru za triko je 500 Kč.

  • 300 Kč z darované částky jsou náklady na výrobu trika,
  • Zbývajících 200 Kč (či více, když darujete vyšší částku) půjde na podporu investigativních novinářů z investigace.cz

Minimální výše daru za ponožky je 200 Kč.

  • 70 Kč jsou náklady na výrobu ponožek a etikety,
  • Zbývajících 140 Kč (či více, když darujete vyšší částku) půjde na podporu investigativních novinářů z investigace.cz.

Trika

Trika si můžete vyzvednout osobně u nás v kanceláři Na Zderaze 1275/15, 120 00 Praha 2 v momentě, kdy obdržíte email o tom, že je máme na skladě. Očekáváme, že to bude v 1. týdnu v prosinci. Pokud jste zvolili možnost zaslání poštou, trika budeme rozesílat v 1. či 2. týdnu v prosinci. 

Ponožky

Ponožky si můžete obdobně vyzvednout osobně u nás v kanceláři Na Zderaze 1275/15, 120 00 Praha 2 v momentě, kdy obdržíte email o tom, že je máme na skladě. Očekáváme, že to bude 1. týden v lednu. Po obdržení daru vám však zašleme Poukaz na nohy v teple který můžete darovat pod stromeček. Pokud jste zvolili možnost zaslání poštou, ponožky budeme rozesílat v 1. či 2. týdnu v lednu. Podle výrobce se však vánoční zázraky mohou dít a možná ponožky stihnou dorazit již v prosinci. Pokud se tak stane, informujme vás emailem.

 

Trika

Pokud jste si zvolili zaslání poštou, trika zašleme v kartonovém obalu spolu s darovacím certifikátem o podpoře investigativních novinářů. Balíčky budeme posílat přes Českou poštu.

Ponožky

Pokud jste si zvolili zaslání poštou, ponožky zašleme v kartonovém obalu přes Českou poštu.

Darovat můžete jednak skrz platformu Darujme.cz, kde máme na trika a ponožky vytvořený speciální projekt: https://www.darujme.cz/projekt/1205530

Dar nám však můžete zaslat také na účet (pomocí QR kódu či ručně) kde nám prosím zanechejte email, abychom vás mohli kontaktovat kvůli adrese a specifikaci odměny.

Potvrzení o daru automaticky hromadně rozesíláme začátkem nového roku za dary z roku předchozího – tedy standardně jej obdržíte během ledna 2022. Pokud si ho budete přát obdržet dříve, není problém – kontaktujte nás prosím na chcivic@investigace.cz a my vám ho obratem vystavíme.

Pánská trika mají následující rozměry:

šířka x výška x rukáv

XS 46x66x19,5
S 49x69x20,5
M 52x72x21,5
L 55x74x22,5
XL 58x76x22,5
2XL 61x78x23,5
3XL 64x80x24,5
Dámská trika mají následující rozměry:
šířka x výška x rukáv
XS 42x62x16
S 44,5x64x16
M 47,5x66x17
L 50,5x68x17
XL 53,5x69x18
2XL 56,5x69x18